Záněty

Zánět je základním nástrojem vrozené imunity, je to reakce těla na poškození. Je to jeden z regulačních mechanismů homeostázy (vnitřní rovnováhy těla, neboli JIN/JANG stavu těla).

Většinou nejde odlišit, kdy je zánětlivá reakce mobilizovaná k obraně a kdy je organismus zbytečně poškozován.

Zánětlivá reakce probíhá ve pojivové tkáni a účastní se jí krevní plazma, všechny cirkulující krevní buňky, krevní cévy, a buněčné a mezibuněčné složky pojivové tkáně.

 

Fáze zánětu

1. fáze
Buňky poškozené tkáně uvolní chemické signalizační molekuly (histamin a prostaglandin).

2. fáze
Rozšíření blízkých kapilár, které jsou potom více propustné. Tvoří se srážlivé elementy a nastává proces srážení.

3. fáze
Chemotaktické faktory (chemokiny) uvolněné z různých buněk lákají fagocytární buňky z krve.

4. fáze
Fagocytární buňky se dostanou ke zraněnému místu, pohlcují patogeny a zbytky buněk. Následuje uzdravení tkáně, které urychluje mírně zvýšená teplota.

 

Příčiny zánětu

Neživé příčiny – jsou obvykle chemické nebo fyzikální faktory (zánět aseptický); jedná se například o poškození tkáně při chirurgickém zákroku, traumatickém poškození (zlomeniny, přetržení svalů, apod.) či popálení. Je to jednoduchá reakce, netvoří se protilátky proti příčině, pouze proti poškozeným buňkám tkáně. Mluví se také o zánětu reparativním.

Živé příčiny – jsou látky antigenní povahy (viry, bakterie, parazité), jedná se o velmi složitou reakci a zánět se vyvíjí od začátku jako obranná reakce, vzniká zánět obranný.

Významnou roli při rozvoji zánětu hrají volné radikály (toxiny); ty mohou poškozovat buňky a vést k degenerativním nemocem, pokud je nemáme pod kontrolou a nejsou včas zlikvidovány.

 

Klinické projevy zánětu

Rubor = zčervenání; je projevem překrvení zánětlivého ložiska, při kterém se zvyšuje množství krve v tkáni

Tumor = otok; tj. zvětšení objemu tkání; souvisí se zvýšeným objemem krve v ložisku a následným výstupem tekutiny a krevních buněk z krve do tkání

Calor = zteplání; je dáno zvýšeným průtokem krve ložiskem, dále zvýšenou intenzitou rozkladných ( katabolických) procesů.

Dolor = bolest; způsobena biochemickými, fyzikálně-chemickými a mechanickými změnami v zánětlivém ložisku. Jde především o hromadění kyselých metabolických zplodin a toxinů v tkáni působící na nervová zakončení v ložisku.

Functio laesa = porucha funkce; je způsobena poškozením tkáně, poruchami krevního a lymfatického oběhu a reflexním útlumem aktivity postiženého orgánu.

 

Díky čemu  PhytoChi a PhytoChík pomáhají k snižování projevů zánětů ?

Při pravidelném užívání PhytoChi i PhytoChíku neustále čistíte tkáně a buňky od toxinů, které jsou jednou z  hlavních příčin zánětů, dále pak důvodem degenerativních onemocnění a poškozování orgánů. Uvádění těla do rovnováhy Jin Jang posilujete v těle jeho samoregulační funkce tak, aby si tělo pomáhalo samo.

Oba přípravky PhytoChi i PhytoChík mají tyto tři základní funkce:

1. Detoxikace organismu
V počátku užívání PhytoChi nebo PhytoChíku zbavujete organismus toxických látek - DETOXIKUJE ORGANISMUS. Oba přípravky obsahují 16 převážně čínských bylinek, kde 7 z nich jsou označovány v Tradiční čínské medicíně při léčbě za ANTIOXIDANTY a celkem 12 z nich má prokázané detoxikační účinky.

2. Odstranění ložisek zánětů
Rychlost odstraněním ložisek (zdrojů) zánětů je individuální. Může trvat dva, tři měsíce, ale i půlroku, rok. Záleží od jejich délky usazení v těle a intenzity projevů ve vazbě na imunitní stav Vašeho těla. Trpělivost během užívání přináší na konec ÚŽASNÝ POCIT z toho, jak se budete skvěle cítit. Posílená imunita se zásadně projeví u Vaší odolnosti organismu.

3. Regenerace (nastartování samoozdravných procesů) + Vitalizace
PhytoChi i PhytoChík dodávají řadu látek v přírodní formě, které není možné z běžné stravy získat. Navíc obsahuje tzv.TONIKA, která dokážou v těle nastolit a udržet rovnováhu Jin a Jang. Účinkují pomalu, avšak dlouhodobě. Normalizují narušené funkce našeho organismu, což pociťujeme nárůstem elánu, vitality a energie.

 

Proč vyzkoušet výrobky Phyto?

  • Děláme to jinak, máme na to patent.
  • Vyrábíme patentovanou technologií a garantujeme Vám složení našich přípravků
  • Vycházíme z Tradiční čínské medicíny
  • Pomůže Vám s očistou, rovnováhou organismu, imunitou, vitalitou a ochrání Vás před nemocemi
  • Naši fyzioterapeuti a lékaři Vám poradí, jak na to. Každému novému zákazníkovi voláme a poradíme mu s jeho problémy.
  • Naše produkty vyrábíme z prvotřídních bylinek
Objevte výhody produktů Phyto

Necítíte se dobře? Máte problémy s imunitou? Máte zdravotní potíže, omezuje Vás nemoc v práci a v životě?

Objevte naše produkty

Odebírejte novinky, články a rady e-mailem

Povinné pole
Odběrem novinek souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů

Sledujte nás na Facebooku a Instagramu