V jaké době žijeme, co má zásadní vliv na naše zdraví

Žijeme v průmyslem znečištěném prostředí, jsme obklopeni řadou negativních emocí, žijeme v neustálém stresu, často se nekvalitně stravujeme, máme nedostatek pohybu.Náš život je zaměřen na úspěch a výkonnost, které se staly hlavními hodnotami dnešní spotřební doby. Obklopujeme se pohodlím a chceme žít stále lépe. To vše je ale něčím vykoupeno – počtem nemocných.

Důsledkem našeho moderního životního stylu jsou různé tzv. civilizační nemoci jako např. artróza, revmatismus, ochablé vnitřnosti, chronická zácpa, zažívací potíže, alergie, astma, cukrovka, bolesti hlavy, impotence, menstruační bolesti, vysoký krevní tlak, vysoká hladina cholesterolu, deprese a řada dalších zdravotních problémů.

Nepřetržitě přijímáme toxické látky, a to jak ze vzduchu, tak i z jídla a pití. Užíváme čím dál tím více léků, kouříme a pijeme alkohol. Všechny námi přijímané toxické látky narušují rovnováhu našeho těla a oslabují náš imunitní systém. Kromě duševního stresu jsou tyto toxické látky dále příčinou zvýšené tvorby volných radikálů v organismu. Pokud tyto nejsou z organismu vyloučeny, jsou toxické a po určité době vedou ke zničení tkání. Je dokázáno, že artróza a srdeční choroby mají příčinu v destruktivním působení volných radikálů na pojivovou (kloubní), cévní a srdeční tkáň.

Ke zmírnění těchto obtíží často napomáhají léky, které nám předepíše lékař, nebo které si kupujeme v lékárnách a prodejnách se zdravou výživou. Tyto léky však svými vedlejšími účinky způsobují nové problémy. Také některé byliny se svými specifickými terapeutickými vlastnostmi nám mohou pomoci. Avšak stejně jako moderní léky, i tyto jednotlivé byliny mohou být v případě dlouhodobého užívání našemu organismu škodlivé. Důvodem je nejčastěji jejich nízká kvalita z důvodu netradičních a nejasných zdrojů.

Necítíte se dobře? Máte problémy s imunitou? Máte zdravotní potíže, omezuje Vás nemoc v práci a v životě?

Objevte naše produkty

Odebírejte novinky, články a rady e-mailem

Povinné pole
Odběrem novinek souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů

Sledujte nás na Facebooku a Instagramu