Rosa laevigata – růže hladká, nebo také růže čínská

Dnes bychom rádi věnovali pár odstavců RŮŽI HLADKÉ (čínské růži).

Z růže hladké se využívá zralý plod.

Asi nejznámější je růže hladká tím, že je to základní povzbuzující prostředek pro muže,  který se tradičně používá v případě sexuální nedostatečnosti u mužů. Dále je využití známé v oblasti ženských problémů jako je např. děložní krvácení. Své účinky prokazuje u problémů jako je noční pocení, noční pomočování, chronický průjem, střevní katar nebo také vysoký krevní tlak. Je bohatá na živiny, z nichž mnohé mají silné antioxidační vlastnosti.

Růže hladká je zdokumentovaná již  více než 1.500 let. V čínské medicíně je to jedno z nejvýznamnějších tonik, zejména pro muže. Růže hladká se v Číně mezi lidmi  využívá nejen jako lék, ale také jako potravina.  Přestože tradiční čínská medicína používá plody čínské růže  v širokém záběru, současná medicína si cení této byliny zejména  proti průjmu, poruch trávení a v případě střevního kataru.

Vezmeme-li v úvahu velice široké zastoupení nejrůznějších živin, můžeme do budoucna očekávat, že nás čínská růže ještě překvapí nějakým účinkem, který je zatím pro nás neznámí.

A svoje nezastupitelné místo si tudíž získala i jako důležitá složka našich produktů.

Necítíte se dobře? Máte problémy s imunitou? Máte zdravotní potíže, omezuje Vás nemoc v práci a v životě?

Objevte naše produkty

Odebírejte novinky, články a rady e-mailem

Povinné pole
Odběrem novinek souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů

Sledujte nás na Facebooku a Instagramu