Kožní alergie

Prosím o Vaše vyjádření ke zjištěným průvodním symptomům používání přípravku PhytoChi a zodpovězení souvisejících otázek.
K upřesnění situace - dlouhodobě užívám léky TENAXUM, MICARDIS PLUS, APO-AMLO, BISOPROLOL-RATIOPHARM, APO-TIC, SORTIS, OMNIC TOCAS. Tato skladba léků byla optimalizována tak, aby byl odstraněn původní výskyt svědivých kožních vyrážek při jejich užívání (alergie na léčivé látky typu DOXAZOSIN a kyseliny acetylsalicylové).
Při používání přípravku PhytoChi jsem zjistil tyto skutečnosti:
- po dosažení denní dávky 30 ml jsem zaznamenal návrat silných svědivých vyrážek jako z doby před optimalizací medikace
- po snížení denní dávky na 10 ml po cca 14 dnech alergie ustoupila
- po zvýšení denní dávky na 15 ml se kožní potíže opět vrátily.
Z výše uvedeného lze usoudit, že max. možná výše denní dávky přípravku je v mém případě 10 ml. Přípravek jsem začal užívat v polovině listopadu 2010, v současné době mám využíváno cca 2,5 láhve PhytoChi.
Prosím o sdělení, zda případná denní dávka 10 ml je dostačující k dosažení požadované detoxikace organismu, a zda toto nízké dávkování nesníží blahodárné účinky přípravku PhytoChi na organismus dospělého člověka.

anonym

Odpověď odborníka

Dávkování u PhytoChi je potřeba individuálně upravit podle reakce organismu. Ve Vašem případě je 10ml dostatečná dávka, pokud budete užívat dlouhodobě - řadu měsíců. K tomu doporučuji odpovídající pitný režim - dostatečný přívod tekutin. Cca po půl roce užívání by bylo zajímavé opět dávku zvýšit na 15ml a sledovat, zda se výsev opět dostaví nebo ne.

  • MUDr. Peter Bednarčík, CSc.

Necítíte se dobře? Máte problémy s imunitou? Máte zdravotní potíže, omezuje Vás nemoc v práci a v životě?

Objevte naše produkty

Odebírejte novinky, články a rady e-mailem

Povinné pole
Odběrem novinek souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů

Sledujte nás na Facebooku a Instagramu