Detoxikace a čínské byliny

V průběhu života přijímáme do těla velkou řadu toxických látek, které zásadním způsobem ovlivňují náš imunitní stav. Tyto toxické látky –  volné radikály (jedy, metabolity) se v těle hromadí celý život. Volné radikály jsou molekuly, atomy a ionty, které jsou velmi reaktivní, nestabilní, a proto velmi škodlivé. Mají na svědomí více než 60 zdravotních nežádoucích jevů, počínaje předčasným stárnutím přes rakovinu až po různá kardiovaskulární onemocnění. Dospělé tělo je zaneseno až 2kg toxinů, proto je téma detoxikace tolik důležité! Organismus tyto škodlivé látky bez pomoci zvenčí již není schopen odstranit, proces detoxikace je tedy potřeba cíleně nastartovat. Hromadění těchto toxinů totiž způsobuje dráždění tkání, snižuje obranyschopnost, způsobuje předčasné stárnutí a vyvolává nemoci. Bez detoxikace nám tyto toxiny mohou velmi ublížit.

Do těla se dostávají toxiny vnější a vnitřní cestou:

1. zvenčí jsou největším zdrojem volných radikálů kysličníky dusíku v automobilových a průmyslových exhalacích. Dalším zdrojem toxinů jsou cigarety,  potraviny – zejména konzervanty a v neposlední řadě léky.

2. zevnitř volné radikály vznikají při metabolických procesech v těle a při biochemickém působení bakterií.

Na neutralizaci volných radikálů potřebuje naše tělo ANTIOXIDANTY, které částečně získáváme ve stravě, ale bohužel často je to málo. Antioxidanty přináší organismu detoxikaci – posílení imunitního stavu. Nejčastěji jsou obsaženy v potravinách, v potravinových doplňcích a v bylinách. Mezí nejvýznamnější antioxidanty patří látky obsažené v čínských bylinách. Mezi nejvýznamnější byliny z pohledu detoxikace patří: schizandra čínská, lékořice lysá, kustovnice, kurkuma dlouhá, dále také rdesno, aloe vera a růže hladká.

Detoxikace je proces, kdy se škodlivé látky uložené v organismu (toxiny – volné radikály) začnou uvolňovat z tkání (např. z kloubů, kůže, stěn žaludku, střev aj. orgánů těla) a postupně se začnou vyplavovat z těla ven krevním řečištěm, ledvinami – močí, kůží – potem. Během detoxikace se aktivizují chronická, nedoléčená ložiska, takže se mohou projevit příznaky starých nedoléčených potíží. V tomto přechodném období detoxikace můžeme mít pocit lehké únavy, jakoby se nám nemoc vracela – v této době budeme mít pravděpodobně i vyšší negativní hodnoty v krvi či moči. Jde však o pozitivní jev spojený s procesem detoxikace, který směřuje k likvidaci chronických ložisek a svědčí o účinnosti bylinného přípravku. Tento průběh detoxikace trvá u každého z nás jinak dlouho, podle rozsahu a intenzity našich zdravotních potíží – od několika dnů po několik týdnů.

Necítíte se dobře? Máte problémy s imunitou? Máte zdravotní potíže, omezuje Vás nemoc v práci a v životě?

Objevte naše produkty

Odebírejte novinky, články a rady e-mailem

Povinné pole
Odběrem novinek souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů

Sledujte nás na Facebooku a Instagramu