Čínská medicína

Podle Tradiční čínské medicíny se životní síla neboli energie, která proudí našim tělem jmenuje Čchi.

Všemu, co existuje, lze přisoudit podle filosofie Východu dva protichůdné, avšak navzájem se doplňující principy - proudění energie - JIN neboli „temná strana hory“ a JANG neboli “světlá strana hory“ ( JIN hlídá bílý tygr a JANG hlídá zelený drak). Čínský taoista vidí v JIN poddajnější, pasívnější, vnímavý ženský pohled na svět a v JANG aktivnější, pronikavější, dominantnější mužský pohled na svět. Rovnováhu mezi těmito dvěma principy chápou jako základní předpoklad harmonického běhu všech stránek života. Je to velmi podobné jako v soužití ženy a muže. Pokud žijí každý samostatně, nežijí plně. Dohromady tvoří celek, který když funguje, blíží se k dokonalosti. Protože jsme ale jedinci se svými problémy, je těžké udržet rovno váhu. Chce to od obou pracovat, povídat si a vážit si jeden druhého. Zkrátka stále vyvažovat rovnováhu.

Diagram nejvyššího principu „Ťai Čchi Ťu“ ukazuje dva stejné tvary v kruhu, přičemž tmavá plocha je JIN a světlá plocha JANG. Malé opačně zbarvené kruhy vyjadřují zásadu, že nic není jen jedno nebo druhé. Je tedy vhodné, aby se principy vždy vzájemně doplňovaly.

Diagram ukazuje, že není přesný bod rovnováhy mezi oběma principy, že se ideál rovnováhy neustále mění a my se musíme neustále snažit o dosažení rovnováhy. Protože jakmile jeden princip (jeden druh energie) po delší dobu převažuje, dochází k nerovnováze, která je příčinou poruch, duševních i tělesných (slabost, ztráta energie, bolesti kloubů, vysoký krevní tlak, pokles imunity, nachlazení, záněty a řada dalších nemocí). V každém z nás se mísí oba principy, neboli působí dva druhy energie, avšak v jiném poměru.

Přestože princip JIN se nazývá ženským principem a JANG mužským principem, neznamená to, že ženy mají vlastnosti a hodnoty JIN a muži JANG. Spíše si můžeme určit v jakém poměru je každý z nás utvářen a co nám chybí k dosažení rovnovážného stavu.

Některé vlastnosti a hodnoty principů:

JINJANG
Ženský pohledMužský pohled
Zima-studenýLéto-teplý
PoddajnostDominance
PasivitaAktivita
VnímavostPronikavost
SebepozorováníZaměření vně
ObranaÚtočnost
DuševnoMateriálno
VážnostVeselost
PrizpůsobivostNepoddajnost
PoslušnostNezdolnost
MírnostTvrdost
KlidProměnlivost
TradicePrůkopnictví
NocDen
RostlinaŽivočich
ÚdolíHora
PomaluRychle
Tenké střevoSrdce
Močový měchýřLedviny
ŽlučníkJátra
ŽaludekSlezina
Tlusté střevoPlíce

 

Díky čemu PhytoChi i PhytoChík vychází z Tradiční čínské medicíny?

PhytoChi i PhytoChík (ten obsahuje navíc minerály a vitamíny) obsahují 16 převážně čínských bylin. Veškeré byliny jsou sbírány podle tradičních zvyklostí na více tradičních místech v Číně. Extrakty jsou vyráběny opět tradičním způsobem vycházejícím z poznatků Tradiční čínské medicíny. Celý proces je přísně kontrolován v laboratořích v Číně a náhodnou kontrolou i v České republice. Tento postup (nyní patentovaný naší společností) garantuje tradiční účinky všech bylin a konstantní kvalitu a tím i bezpečnost použitých bylin.

Složení obou přípravků je zvoleno tak aby účinné látky jednotlivých bylin zajistily a nastolily rovnováhu JIN a JANG v těle. Pokud je tělo v rovnováze, je zdravé a odolné vůči nemocem jako jsou celková slabost, ztráta energie, bolesti kloubů, vysoký krevní tlak, pokles imunity, nachlazení, záněty a další.

Trvalé užívání PhytoChi či PhytoChíku tedy funguje pro tělo regulačně - neustále vrací tělo do rovnováhy JING / JANG (udržování homeostáze). PhytoChi i PhytoChík udržují tělo zdravé.

Autorem bylinných receptur je světově uznávaný odborník na čínské byliny a bylinné směsy Dr. Albert Y. Leung, který byliny vybral a definoval způsob jejich zpracování (dnes patentované pod názvem technologie Phyto True).

Proč vyzkoušet výrobky Phyto?

  • Děláme to jinak, máme na to patent.
  • Vyrábíme patentovanou technologií a garantujeme Vám složení našich přípravků
  • Vycházíme z Tradiční čínské medicíny
  • Pomůže Vám s očistou, rovnováhou organismu, imunitou, vitalitou a ochrání Vás před nemocemi
  • Naši fyzioterapeuti a lékaři Vám poradí, jak na to. Každému novému zákazníkovi voláme a poradíme mu s jeho problémy.
  • Naše produkty vyrábíme z prvotřídních bylinek
Objevte výhody produktů Phyto

Necítíte se dobře? Máte problémy s imunitou? Máte zdravotní potíže, omezuje Vás nemoc v práci a v životě?

Objevte naše produkty

Odebírejte novinky, články a rady e-mailem

Povinné pole
Odběrem novinek souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů

Sledujte nás na Facebooku a Instagramu