PhytoChi and childbirth

Hello, I would like to ask if it is possible to use Phyto Chi in childbirth as a support for energy supply? If so, is any option possible? I know it is used by some athletes. Thank you for answer.

Automatic translation - translated by Google Translate.

 

The original query: "Dobrý den, ráda bych se zeptala zda je možné použít Phyto Chi u porodu jako podporu pro dodání energie? V případě že ano, je možné libovolné možství? Vím, že jej užívají někteří sportovci. Děkuji za odpověď."

 

anonym

Expert answer

PhytoChi is not an energy drink, it cannot be used once to replenish energy. PhytoChi should be used for a long time (minimum 3 months) and the recommended dosage should be observed in order for a person to feel its positive effects (increases immunity, improves the immune system, anti-inflammatory and detoxifying, improves liver and whole digestive system, overall strengthening of the body). If you are taking PhytoChi, be sure to continue using it, the tonic supports the body's ability to heal and rebenerate faster (regeneration of the body after childbirth).

Automatic translation - translated by Google Translate.

 

The original answer: "PhytoChi není energetický nápoj, nedá se jednorázově použít na doplnění energie. PhytoChi je potřeba užívat dlouhodobě (minimálně 3 měsíce) a dodržovat doporučené dávkování, aby člověk pocítil jeho pozitivní účinky (zvyšuje obranyschopnost, zlepšuje imunitní systém, působí protizánětlivě a detoxikačně, zlepšuje činnost jater a celého trávicího systému, celkové posílení organismu). Pokud PhytoChi užíváte, určitě v užívání pokračujte, tonikum podporuje schopnost organismu rychleji hojit a rebenerovat (regenerace organismu po porodu)."

  • MUDr. Peter Bednarčík, CSc.

Do not you feel sick? or have immune problems? Do you have health problems, limit your illness at work and in your life?

Discover our products

Get news, articles, and tips by e-mail

Required field
By subscribing to the news, you agree with Privacy Policy

Follow us on Facebook and Instagram