Problems conceiving

We can't have a child with a friend, they say my ovaries are clogged, do you think PhytoChi can help me?

Automatic translation - translated by Google Translate.

 

The original query: "Nemůžeme s přítelem počít dítě, prý mám ucpané vaječníky, myslíte si, že mi může PhytoChi pomoci ?"

 

anonym

Expert answer

It is true that several PhytoChi users who had problems conceiving became pregnant after several months of use. I can't judge if it will help you solve your problem. Above all, it is important to realize that PhytoChi is not a medicine, but a dietary supplement for daily use, which not only rids you of harmful substances, but also supplies the body with a number of vitamins, minerals, trace elements and valuable enzymes in natural form necessary for our body. possible to obtain from a normal diet. With regular use, it begins to fine-tune the body's natural defense and regulatory functions and then keep them in balance throughout use.

Automatic translation - translated by Google Translate.

 

The original answer: "Je pravdou, že několik uživatelek PhytoChi, které měly problémy s početím, po několika měsíčním užívání otěhotněly. Nedokážu posoudit, zda i Vám pomůže vyřešit Váš problém. Především je třeba si uvědomit, že PhytoChi není lék, ale potravinový doplněk k dennímu užívání, který Vás nejen zbaví škodlivých látek, ale dodává tělu řadu vitamínů, minerálů, stopových prvků a cenných enzymů v přírodní formě, nezbytných pro náš organismus, a které není možné z běžné stravy získat. Při pravidelném užívání začne dolaďovat přirozené obranné a regulační funkce organismu a tyto následně po celou dobu užívání udržovat v rovnováze."

  • MUDr. Peter Bednarčík, CSc.

Do not you feel sick? or have immune problems? Do you have health problems, limit your illness at work and in your life?

Discover our products

Get news, articles, and tips by e-mail

Required field
By subscribing to the news, you agree with Privacy Policy

Follow us on Facebook and Instagram