Tradiční čínská medicína a bylinné směsi

Základní rozdíl mezi moderní medicínou a Tradiční čínskou medicínou (TCM) je výstižně vyjádřen následujícími slovy: „Zatímco moderní medicína léčí příznaky nemocí, Tradiční čínská medicína se zaměřuje na udržení zdraví!“

Říká se, že historie je učitelkou moudrosti. Je proto potřeba respektovat to co trvá tisíce let, to kde je kolébka medicíny, tedy Tradiční čínskou medicínu. Podle TCM se životní síla neboli energie, která proudí našim tělem jmenuje Čchi. Tradiční čínská medicína vychází z jednoduché poučky : Tělo je zdravé, je-li jeho energie v rovnováze JIN a JANG.

Všemu, co existuje, lze přisoudit podle filosofie Východu dva protichůdné, avšak navzájem se doplňující principy – proudění energie – JIN neboli „temná strana hory“ a JANG neboli “světlá strana hory“ ( JIN hlídá bílý tygr a JANG hlídá zelený drak). Čínský taoista vidí v JIN poddajnější, pasívnější, vnímavý ženský pohled na svět a v JANG aktivnější, pronikavější, dominantnější mužský pohled na svět.
Lidské tělo je zdravé, pokud jsou tyto energie v rovnováze. Je-li tato rovnováha narušena, nastávají zdravotní problémy. Důležitý vliv na dosažení nebo udržení této rovnováhy mají v TCM tonika, která jsou obsažena v pravých čínských bylinkách. Tonika v čínských bylinkách vám nepomohou zmírnit vaše bolesti rychle a okamžitě tak, jako steroidní lék, avšak dokážou to pomalu a jiným, dosud pro mnoho lidí neznámým způsobem.

Kvalitní bylinné směsi obsahující tonika, které dodržují zásady tradiční čínské medicíny se chovají podobně jako vitamíny a minerály – účinkují pomalu a normalizují funkce vašeho organizmu. Udržují rovnováhu JIN a JANG a tím udržují vaše stálé zdraví.
A co hlavně? Nemají žádné vedlejší účinky a proto nezpůsobují další zdravotní potíže tak jako většina moderních léků a spousta bylin užívaných v západních zemích, které jsou určeny ke krátkodobé léčbě konkrétní nemoci. Navíc jsou tyto kvalitní čínské bylinné směsi bezpečně používány již více jako 3000 let jako opravdové výživové doplňky. Na druhé straně takovéto prověření dlouhou dobou užívání řada léčiv, určených k léčbě konkrétních nemocí, vůbec nemá. Obzvlášť, jsou-li užívány v čisté chemické formě zbavené vlastností původních bylin, z nichž byly připraveny.

Necítíte se dobře? Máte problémy s imunitou? Máte zdravotní potíže, omezuje Vás nemoc v práci a v životě?

Objevte naše produkty

Odebírejte novinky, články a rady e-mailem

Povinné pole
Odběrem novinek souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů

Sledujte nás na Facebooku a Instagramu