Albert Y. Leung Ph.D. , B.S. , M.S.

Je považován za jednoho z největších znalců botanických produktů v západním světě a znalce Tradiční čínské medicíny. Více jako 50 let se zabývá výzkumem historických a tradičních rostlin a je autorem receptur našich výrobků.

Albert Y. Leung Ph.D. se narodil v roce 1938 v Hong Kongu. Získal titul bakaláře v oboru farmacie na Národní Taiwanské Univerzitě (v roce 1961 B.S.) a poté doktorát v oboru farmakognosie na Michiganské Univerzitě (nejprve v roce 1965 titul M.S. a poté v roce 1967 titul Ph.D.).
Více jako 50 let se zabývá výzkumem historických a tradičních rostlin. Svými poznatky přispěl do počítačové databáze léčivých rostlin (PHYTOMED) pro Národní institut výzkumu rakoviny (NCI). Je autorem Encyklopedie běžných přírodních ingrediencí používaných ve stravě, lécích a kosmetice a dále řady článků věnovaných tradičním léčebným prostředkům rostlinného původu. Již řadu let se zasazuje za výrobní kvalitu v  průmyslu zpracovávajícím byliny.
Je považován za jednoho z největších znalců botanických produktů v západním světě a znalce tradiční čínské medicíny. Pracoval na vývoji několika stovek přírodních produktů, které se s úspěchem prodávají dodnes po celém světě. Je zakladatel oboru bylinných směsí na světě. Zformuloval původní verze dalších dvou bylinných nápojů: Libra a Intra.  Pan. Leung je autorem formulí mnoha tržně úspěšných bylinných přípravků, které  dodnes prodávají mezinárodní společnosti, např . Forever Living, Herbalife, Colgate, Palmolive, Estée Lauder, Avon.

Universita of Michigan, College ofPharmacy, jedna z nejprestižnějších univerzit v USA, udělila v červnu 2011 panu Leungovi prestižní cenu za celoživotní dílo (Alumni Distinguished Lifetime Achievement Award). Ocenění světových univerzit rozhodně patří mezi hlavní ocenění vědců a vizionářů. Ocenění pana Leunga lze tedy považovat za jeden z možných vrcholů v kariéře vědce a inovátora.

 

Je autorem řady publikací a článků věnovaných výběru a užívání tradičních bylin:

 • Encyklopedie běžných přírodních ingrediencí používaných ve stravě, lécích a kosmetice.
  Tato kniha se v poslední době používá jako klasická encyklopedie v tomto oboru.
 • Lepší zdraví (převážně) s čínskými bylinami a potravinami.
  Tato kniha byla přeložena do češtiny a je naší firmou prodávána v ČR.
 • Leungovi noviny o čínských bylinách.
  Tento bulletin je velice ceněn vědci a výzkumnými pracovníky, kteří se chtějí dozvědět čistou pravdu o bylinách.
 • PHYTOMED
  Jedná se o prototyp databáze léčivých bylin zpracovaný pro Národní institut pro výzkum rakoviny v USA. Dr. Leung zpracoval, excerpoval a vložil cca 30.000 dokumentů do této Mezinárodní databanky zaměřené na výzkum rakoviny PHYTOMED.

Necítíte se dobře? Máte problémy s imunitou? Máte zdravotní potíže, omezuje Vás nemoc v práci a v životě?

Objevte naše produkty

Odebírejte novinky, články a rady e-mailem

Povinné pole
Odběrem novinek souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů

Sledujte nás na Facebooku a Instagramu