Entzündungen

Zánět je základním nástrojem vrozené imunity, je to reakce těla na poškození. Je to jeden z regulačních mechanismů homeostázy (vnitřní rovnováhy těla, neboli Jin/JANG stavu těla).

Většinou nejde odlišit, kdy je zánětlivá reakce mobilizovaná k obraně a kdy je organismus zbytečně poškozován.

Zánětlivá reakce probíhá ve pojivové tkáni a účastní se jí krevní plazma, všechny cirkulující krevní buňky, krevní cévy, a buněčné a mezibuněčné složky pojivové tkáně.

 

Fáze zánětu

1. fáze
Buňky poškozené tkáně uvolní chemické signalizační molekuly (histamin a prostaglandin).

2. fáze
Rozšíření blízkých kapilár, které jsou potom více propustné. Tvoří se srážlivé elementy a nastává proces srážení.

3. fáze
Chemotaktické faktory (chemokiny) uvolněné z různých buněk lákají fagocytární buňky z krve.

4. fáze
Fagocytární buňky se dostanou ke zraněnému místu, pohlcují patogeny a zbytky buněk. Následuje uzdravení tkáně, které urychluje mírně zvýšená teplota.

 

Příčiny zánětu

Neživé příčiny – jsou obvykle chemické nebo fyzikální faktory (zánět aseptický); jedná se například o poškození tkáně při chirurgickém zákroku, traumatickém poškození (zlomeniny, přetržení svalů, apod.) či popálení. Je to jednoduchá reakce, netvoří se protilátky proti příčině, pouze proti poškozeným buňkám tkáně. Mluví se také o zánětu reparativním.

Živé příčiny – jsou látky antigenní povahy (viry, bakterie, parazité), jedná se o velmi složitou reakci a zánět se vyvíjí od začátku jako obranná reakce, vzniká zánět obranný.

Významnou roli při rozvoji zánětu hrají volné radikály (toxiny); ty mohou poškozovat buňky a vést k degenerativním nemocem, pokud je nemáme pod kontrolou a nejsou včas zlikvidovány.

 

Klinické projevy zánětu

Rubor = zčervenání; je projevem překrvení zánětlivého ložiska, při kterém se zvyšuje množství krve v tkáni

Tumor = otok; tj. zvětšení objemu tkání; souvisí se zvýšeným objemem krve v ložisku a následným výstupem tekutiny a krevních buněk z krve do tkání

Calor = zteplání; je dáno zvýšeným průtokem krve ložiskem, dále zvýšenou intenzitou rozkladných ( katabolických) procesů.

Dolor = bolest; způsobena biochemickými, fyzikálně-chemickými a mechanickými změnami v zánětlivém ložisku. Jde především o hromadění kyselých metabolických zplodin a toxinů v tkáni působící na nervová zakončení v ložisku.

Functio laesa = porucha funkce; je způsobena poškozením tkáně, poruchami krevního a lymfatického oběhu a reflexním útlumem aktivity postiženého orgánu.

 

Díky čemu  PhytoChi a PhytoChík pomáhají k snižování projevů zánětů ?

Při pravidelném užívání PhytoChi i PhytoChíku neustále čistíte tkáně a buňky od toxinů, které jsou jednou z  hlavních příčin zánětů, dále pak důvodem degenerativních onemocnění a poškozování orgánů. Uvádění těla do rovnováhy Jin Jang posilujete v těle jeho samoregulační funkce tak, aby si tělo pomáhalo samo.

Oba přípravky PhytoChi i PhytoChík mají tyto tři základní funkce:

1. Detoxikace organismu
V počátku užívání PhytoChi nebo PhytoChíku zbavujete organismus toxických látek - DETOXIKUJE ORGANISMUS. Oba přípravky obsahují 16 převážně čínských bylinek, kde 7 z nich jsou označovány v Tradiční čínské medicíně při léčbě za ANTIOXIDANTY a celkem 12 z nich má prokázané detoxikační účinky.

2. Odstranění ložisek zánětů
Rychlost odstraněním ložisek (zdrojů) zánětů je individuální. Může trvat dva, tři měsíce, ale i půlroku, rok. Záleží od jejich délky usazení v těle a intenzity projevů ve vazbě na imunitní stav Vašeho těla. Trpělivost během užívání přináší na konec ÚŽASNÝ POCIT z toho, jak se budete skvěle cítit. Posílená imunita se zásadně projeví u Vaší odolnosti organismu.

3. Regenerace (nastartování samoozdravných procesů) + Vitalizace
PhytoChi i PhytoChík dodávají řadu látek v přírodní formě, které není možné z běžné stravy získat. Navíc obsahuje tzv.TONIKA, která dokážou v těle nastolit a udržet rovnováhu Jin a Jang. Účinkují pomalu, avšak dlouhodobě. Normalizují narušené funkce našeho organismu, což pociťujeme nárůstem elánu, vitality a energie.

 

Warum sollten Sie die Phyto-Produkte ausprobieren?

  • Wir machen es anders, wir haben ein Patent dafür.
  • Wir stellen mit patentierter Technologie her und garantieren Ihnen die Zusammensetzung unserer Produkte.
  • Wir gehen von der Traditionellen Chinesischen Medizin aus.
  • Es hilft Ihnen bei der Reinigung und Ausbalancierung des Organismus, der Immunität und Vitalität und schützt Sie vor Krankheiten.
  • Unsere Physiotherapeuten und Ärzte werden Sie beraten, wie Sie vorgehen sollten. Wir rufen jeden neuen Kunden an und beraten ihn bei seinen Problemen.
  • Unsere Produkte stellen wir nur aus erstklassigen Kräutern her.
Entdecken Sie die Vorteile der Phyto-Produkte

Fühlen Sie sich nicht gut? Haben Sie Probleme mit der Immunität? Haben Sie gesundheitliche Beschwerden, werden Sie durch Krankheit im Beruf und im Leben eingeschränkt?

Entdecken Sie unsere Produkte

Neuigkeiten, Artikel und Tipps per E-Mail erhalten

Pflichtfeld
Durch die Abnahme des Newsletter stimmen Sie den Grundsätzen für den Schutz personenbezogener Daten zu

Folgen Sie uns auf Facebook und Instagram