PhytoChi CZ
PhytoChi SK
PhytoChi PL
PhytoChi EN
PhytoChi 
DE

KOZINEC BLANITÝ neboli Astragalus membranaceus – bylinka budoucnosti!

Kozinec blanitý

Jako druhou bylinku obsaženou v naší směsi PhytoChi Vám představujeme Astragalus membranaceus – KOZINEC BLANITÝ, který je považován fytoterapeuty za jednu z nejdůležitějších bylinek na světě!

Kozinec blanitý je bylinka se žlutými květy charakteristickými sladkou vůní. Botanicky je kozinec blanitý příbuzný například hrachu nebo lékořici. O kozinci blanitém a jeho používání jsou v Číně pečlivé záznamy již přes 2000 let staré! Přestože syrový a upravený kořen mají různé účinky, některé způsoby jeho použití při léčbě jsou totožné. Surový kořen kozince se využívá při zdravotních problémech jako je noční pocení, bolavé klouby, chronické záněty, vředy či různé boláky. Upravený kořen kozince blanitého se zase používá v případech celkové slabosti, při děložním krvácení, problémech s funkcí sleziny, při nechutenství a proti únavě.

Zjednodušeně řečeno se dá kozinec blanitý považovat za energetické tonikum – je nositelem a zdrojem energie „Chi“ v těle. Může se chlubit účinky antioxidačními, hojivými, protizánětlivými a protivirovými. Při podávání čínskými lékaři se navíc prokázal příznivý vliv na nízký krevní tlak a pozitivní působení na rozšiřování cév.

Při výrobě PhytoChi používáme zásadně extrakt ze surového kořene, který má pozitivní účinky právě na záněty, klouby a vředy. Kozinec sbíráme ze tří až čtyř tradičních oblastí v Číně, abychom eliminovali ročníkové klimatické dopady na kvalitu. Z posledních laboratorních výsledků jeho sběru na podzim 2012 jsme měli z jeho kvality velkou radost! Výsledky měření v rámci systému kontroly kvality za pomocí naší technologie PhytoTrue dopadly výborně.
Je vhodné upozornit, že náš extrakt z kozince výrazně povzbuzuje imunitní systém. Látky v něm obsažené, tzv. „astragalany“ stimulují buňky imunitního systému a produkují tzv. „interferony“. To jsou aktivní proteiny, které dokáží likvidovat infekce virového původu. Užívání potravinových doplňků obsahujících výtažek z kozince blanitého je tedy velice vhodný pro pacienty s oslabeným imunitním systémem.

K dalším známým vlastnostem kozince blanitého patří diuretické a detoxikační schopnosti a snižování překyselení žaludku. Pozitivní vliv na funkci jater a sleziny plus snižování hladiny tuků v krvi jsou dalšími přednostmi této jedinečné bylinky. Vědci v posledních letech upozorňují na jeho schopnost zpomalovat nástup stárnutí buněk. Proto je oprávněně považován za BYLINKU BUDOUCNOSTI.

Phytoterapie
banner-phytoterapie
Phyto CZ Sphere card
karta_phyto
Odběr novinek
Zadejte e-mail.:

Vaše data jsou v bezpečí - SmartEmailing.cz
FACEBOOK
Kontakt
facebook_cz kontakt_email_banner kontakt_cz_banner
Videa
kontakt_email_banner