PhytoChi CZ
PhytoChi SK
PhytoChi PL
PhytoChi EN
PhytoChi 
DE

Dnes si povíme něco o Eleuterokoku ostnitém aneb SIBIŘSKĚM ŽENŠENU

Eleuterokok 150x150Eleuterokok je bylina, která je v Číně využívána více než 2 000 let !!!  Říká se jí také „sibiřský ženšen“. Přestože  patří do stejné čeledi jako ženšeny, obsahuje jiné aktivní složky, které ženšen pětilistý (americký) ani ženšen nepravý nemají. Aktivním složkám v eleuterokoku říkáme tzv. eleutherosidy.

Z této byliny s exotickým a krkolomným názvem se využívá sušený kořen a oddenek. Eleuterokok je známý pro svoje účinky hypoglykemické (snižování cukru), protizánětlivé (odstraňuje revmatismus, čistí krev), diuretické (odvodňování těla), estrogenní (pomáhá s impotencí), antioxidační (detoxikuje), imunomodulační (posilující imunitu)  a nelze zapomenout na jeho protistresové vlastnosti plus  další.

O eleuterokoku je známo, že pomáhá lidskému organismu v rámci stability ve stresujících podmínkách a také hraje významnou roli u snižování krevního tlaku u hypertenze. V dnešní době není zcela jasné proč a jak tato specifická a tradiční bylina funguje. Považujeme ji tedy za blahodárnou jako celek.

Pokud víte o této bylině něco zajímavého, určitě to s námi sdílejte. Budeme jenom rádi.

Krásný den Vám všem.

Více informací o eleuterokoku ve PhytoChi se dozvíte zde: http://www.phyto.cz/o-phytochi/slozeni-phytochi/eleuterokok-ostnity/

 

Phytoterapie
banner-phytoterapie
Phyto CZ Sphere card
karta_phyto
Odběr novinek
Zadejte e-mail.:

Vaše data jsou v bezpečí - SmartEmailing.cz
FACEBOOK
Kontakt
facebook_cz kontakt_email_banner kontakt_cz_banner
Videa
kontakt_email_banner