PhytoChi CZ
PhytoChi SK
PhytoChi PL
PhytoChi EN
PhytoChi 
DE

Baizhu (Atractolydes macrocephala Koidz. ) neboli Plamének

Dnes bychom Vám rádi představili čínskou bylinku BAIZHU, které se také běžně říká PLAMÉNEK

Rostlinný zdroj:  Atractolydes macrocephala Koidz. (čeleď Asteraceae)
Využívaná část rostliny: sušený oddenek
Vlastnosti: Qi povzbuzující prostředek, diuretický, posiluje slezinu, uklidňuje plod
Nejčastější tradiční způsoby použití: poruchy trávení, plynatost, průjem, zadržování tekutin, spontánní pocení, neklidný plod (nadměrné pohyby plodu)
Další prověřené způsoby použití: zácpa, leukopenie (nízký počet leukocytů), toxické vedlejší účinky chemoterapie a radioterapie

BAIZHU je často označován pouze jako ”PLAMÉNEK”, ale tento druhý název je možné použít také v případě CANGZU – příbuzné, ale zcela odlišné byliny (o ní si řekneme příště). Baizhu pěstovaný v Americe se často zaměňuje s originálem pěstovaným v Číně. Následkem toho jste jako uživatelé bezmocně vydáni na milost producentům, kteří jsou často zase vydáni na milost svým dodavatelům.

Stejně jako kozinec a ženšen je BAIZHU jedním z nejlépe známých Qi povzbuzujících prostředků v Číně. Po více než 2000 let byl bezpečně využíván v polévkách, jeho extrakty v koláčích a rýžových specialitách, aby tak zlepšoval a udržoval zdraví. Vědci objevili v posledních 30 letech u baizhu extraktů (u více jejích chemických složek) nové farmakologické účinky. Patří mezi ně účinky protizánětlivé, imunopotenční, zvyšující obranyschopnost, diuretické, hypoglykemické, chránící ledviny, antikoagulační a protinádorové.

Upozorňujeme opět, že nejdůležitější je tradiční použití extraktu z celé bylinky, správně posbírané a tradičně extrahované. Žádná, ani nejmodernější studie (separace jedné nějaké látky – biologického účinku) nemůže nahradit tradiční vlastnosti toniku baizhu.

Phytoterapie
banner-phytoterapie
Phyto CZ Sphere card
karta_phyto
Odběr novinek
Zadejte e-mail.:

Vaše data jsou v bezpečí - SmartEmailing.cz
FACEBOOK
Kontakt
facebook_cz kontakt_email_banner kontakt_cz_banner
Videa
kontakt_email_banner