PhytoChi CZ
PhytoChi SK
PhytoChi PL
PhytoChi EN
PhytoChi 
DE

ALOE VERA

Aloe pravé

Rozhodli jsme se Vám postupně představit všechny bylinky obsažené ve PhytoChi a začínáme rostlinou poměrně známou. Jedná se o ALOE VERA.

Aloe Vera je všude kolem nás. Nápoje, mastičky, kosmetika, dokonce i přípravky na mytí nádobí obsahují výtažky z Aloe Vera. Je to rostlina, která je známá svými hojivými a zklidňujícími účinky. V tradiční čínské medicíně se vyznačuje svým pozitivním vlivem proti zánětům a tišením bolesti.

Nás v tomto článku zajímá především tradiční vnitřní použití ve formě posilujícího tonika (léku), který má čistící a detoxikační schopnosti. Vnitřně se gel z Aloe pravé začal používat až od 90. let a známe ho právě ve formě nápojů z aloe vera. U těchto nápojů je velké nebezpečí, že obsahují pouze zlomek množství gelu, který by obsahovat ve skutečnosti dle etikety měly. Aloe Vera naleznete nově také v jogurtech nebo jako příchuť v müsli, ale opět se jedná pouze o malé množství. Nabídky výrobků s Aloe jsou na trhu v naprosté většině případů obchodní triky nepoctivých výrobců a obchodníků. Na trhu, a to nejen v ČR totiž neexistuje efektivní a účelná kontrola kvality. Proto jste odkázáni na princip pokus a omyl a než nakoupíte výrobek, který Vám skutečně pomáhá, musíte vyzkoušet několik dodavatelů. Pravý gel z Aloe Vera chutná velice planě a má slizkou konzistenci na rozdíl od sladkých nápojů, které lze zakoupit v supermarketech jen z důvodu dobrého pocitu, že „pro sebe něco děláte“.

Nás by velice zajímalo, kdy a kde jste se s ALOE VERA setkali a jaké máte s touto rostlinkou zkušenosti? Kdo zná nějaký zajímavý recept s použitím Aloe Vera, bude skvělé, když se s námi o něj podělíte. Kdo dokáže svoji zkušenost nějak vtipně vyjádřit (třeba ve verších) bude to zajisté při jeho další objednávce zohledněno 🙂 

Pokud si chcete přečíst, co o použití Aloe Vera píše autor standardu kvality PTRM v patentovém řízení vědec Dr. Albert Y. Leung můžete navštívit tento odkaz:

http://www.phyto.cz/o-phytochi/slozeni-phytochi/aloe-prave/

Phytoterapie
banner-phytoterapie
Phyto CZ Sphere card
karta_phyto
Odběr novinek
Zadejte e-mail.:

Vaše data jsou v bezpečí - SmartEmailing.cz
FACEBOOK
Kontakt
facebook_cz kontakt_email_banner kontakt_cz_banner
Videa
kontakt_email_banner